Repertuar

„Chodź ze mną” – spotkanie literackie z Łukaszem Orbitowskim

Spotkanie z jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy, laureatem Paszportu „Polityki” za powieść „Inna dusza”, Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za „Kult”, nominowanym do Nagrody Literackiej Gdynia i dwukrotnie do nagrody „Nike”. Łukasz Orbitowski, niegdyś fantasta nagrodzony „Zajdlem”, obecnie obieżyświat, który tworzy bez oglądania się na gatunki literackie. Spotkanie będzie poświęcone jego najnowszej powieści „Chodź ze mną”. Prowadzenie: dziennikarka kulturalna Marta Perchuć-Burzyńska. Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
05 października 19:00 Warszawa, Sala literacka „Mrożek” - wejściówki bilety: 19 kup bilet

„Iwo z Nudolandii” – warsztaty literacko-plastyczne z autorką i ilustratorką Dorotą Suwalską

Czy dzięki nudzie może powstać dzieło sztuki? Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów! Po wysłuchaniu fragmentu baśni zastanowią się, do czego może przydać się nuda. Wezmą też udział w pewnym eksperymencie, który pomoże odnaleźć natchnienie. W efekcie powstaną fascynujące rysunki – a może nawet nowa baśń?

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Wstęp dla opiekuna jest bezpłatny.

Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
30 października 11:00 Warszawa, Sala literacka „Mrożek” - wejściówki bilety: 15 kup bilet

„Powidoki codzienności” – spotkanie z prof. Rochem Sulimą

Najnowsza praca profesora Rocha Sulimy nawiązuje do jego kultowej, wydanej w 2000 roku „Antropologii codzienności”, w której poddawanymi analizie tekstami kultury były napisy na murach, zabudowa ogródków działkowych czy obyczajowość bazarowa, widziane w realiach transformacji ustrojowej. Dziś codzienność nabiera zupełnie nowych konotacji. Kultura popularna nadaje jej powab czegoś pożądanego i godnego celebrowania. Eseje zebrane w „Powidokach codzienności” podejmują zagadnienia, które mogłyby znaleźć się w klasycznych „opisach obyczajów”, ale dotyczą obyczajowości rodzącej się na naszych oczach, „tu i teraz”. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Marta Perchuć-Burzyńska.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
26 października 19:00 Warszawa, Sala literacka „Mrożek” - wejściówki bilety: 38 kup bilet

„Wirtuozi” – koncert Ursynowskiej Orkiestry Kameralnej

W tym roku przypadła 50. rocznicy premiery kultowego arcydzieła „Ojciec chrzestny” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Z tej okazji Ursynowska Orkiestra Kameralna wykona utwory muzyczne, które Nino Rota skomponował do filmów o dziejach rodziny Corleone. Utwory Roty w formie suity opracował muzyk Jerzy Cembrzyński. Koncert poprowadzi pedagog i animatorka życia muzycznego Malina Sarnowska. Projekt realizowany przez Fundację Sztuka i Pasja i współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
16 października 18:00 Warszawa, sala teatralno-koncertowa „Szekspir” - wejściówki bilety: 0 brak biletów

Hip-hop szansą

Cieszący się niesłabnącą popularnością cykl spotkań, podczas których rozmawiamy z twórcami kultury hip-hopu: raperami, didżejami, producentami.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
08 października 18:00 Warszawa, sala „Bareja” - wejściówki bilety: 62 kup bilet
28 października 18:00 Warszawa, sala „Bareja” - wejściówki bilety: 70 kup bilet

Hip-hop szansą: Pih

Cieszący się niesłabnącą popularnością cykl spotkań, podczas których rozmawiamy z twórcami kultury hip-hopu: raperami, didżejami, producentami. Gościem spotkania będzie jeden z pionierów polskiego rapu, reprezentant Białegostoku – Pih.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce Bilety
29 września 18:00 Warszawa, sala „Bareja” - wejściówki bilety: 56 kup bilet